Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Офіційна сторінка суду !
Дніпровський районний суд міста Києва, було створено у серпні 1969 року, через 30 років на базі Харківського районного суду та Дніпровського районного суду м.Києва, був створений теперішній Дніпровський районний суд. Сьогодні це один з найбільших місцевих судів України, згідно до штатного розпису 35 судді та 120 працівників апарату суду.
З 1996 року в Україні запрацював Україно-Канадський проект судової співпраці, започаткований для здійснення правової реформи. У рамках цієї програми в кожній області було створено «Модельні суди».
З 2004 року, як модельний почав працювати Дніпровський районний суд м.Києва. Зміни в організаційній діяльності Дніпровського районного суду м.Києва, як модельного дали змогу частково вивільнити судів від не процесуальної діяльності, збільшивши таким чином час на безпосереднє здійснення правосуддя. Крім того, у рамках проекту встановлено технологічну базу, яка виключає будь-яке втручання у справу на всіх етапах її розгляду. Проект показав про нагальну потребу реорганізації роботи українських судів за прикладом Дніпровського районного суду, зокрема навчитися розглядати суд, як орган, що є реальним гарантом невідворотності процесів демократизації суспільства та рушієм творення правової держави.
Завдання суду визначені ст. 2 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", відповідно до якої суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Дніпровський районний суд м.Києва є судом першої інстанції з розгляду цивільних, адміністративних, кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.
Повноваження місцевого суду, закріплені в ст.22 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 2 червня 2016 року № 1402-19:
1.Місцевий суд є судом першої інстанції і здійснює правосуддя у порядку, встановленому процесуальним законом.
2. Місцеві загальні суди розглядають цивільні, кримінальні, адміністративні справи, а також справи про адміністративні правопорушення у випадках та порядку, визначених процесуальним законом.
3. Місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені законом до їх юрисдикції.
4. Місцеві адміністративні суди розглядають справи адміністративної юрисдикції (адміністративні справи).
5. Юрисдикція місцевих судів щодо окремих категорій справ, а також порядок їх розгляду визначаються законом.