flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суди можуть призначати порушникам пробаційні програми

16 січня 2018, 17:04

З 1 січня 2018 року вводяться у дію пробаційні програми, які будуть застосовуватись до правопорушників за рішенням суду.

Деталі за посиланням:http://loyer.com.ua/uk/sudi-mozhut-priznachati-porushnikam-probatsijni-programi/

Про це повідомив заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов.

Він нагадав, що Міністерством юстиції у 2017 році введено у дію повноцінну систему пробації, метою якої є забезпечення безпеки суспільства через здійснення контролю за правопорушниками, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, а також надання їм необхідних консультацій та підтримки, що сприяють недопущенню нових кримінальних правопорушень.

Для забезпечення діяльності системи пробації створено 499 уповноважених органів з питань пробації та 6 управлінь пробації в міжрегіональних управліннях з питань виконання кримінальних покарань та пробації.

Станом на 1 грудня 2017 в територіальних органах пробації працювало 3316 працівників. Навчання персоналу пробації проводиться за програмами, що були розроблені за участю міжнародних експертів – протягом року навчено 1 тис. працівників.

З 2002 року тривала робота щодо створення передумов впровадження системи пробації. А це майже 15 років вивчення іноземного досвіду, навчання персоналу, пілотування пробаційних центрів, розробки методик і інструментів пробації, участі у міжнародних проектах, — додав Денис Чернишов.

Разом з тим, на обліку підрозділів пробації перебуває 65,8 тис. осіб, а з початку минулого року пройшло 152,3 тис., з них 78% – засуджені, які звільненні від відбування покарання з випробуванням. При цьому загальна частка осіб, які вчинили повторне кримінальне правопорушення під час проходження пробації, засуджені за ухилення від відбування покарання або яким скасовано іспитовий термін за порушення вимог вироку суду складає менше 5%.

У рамках пробації впроваджено новацію судового процесу – складення та подання персоналом пробації досудової доповіді щодо обвинувачених, метою якої є забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого та сприяє суду у призначенні покарання необхідного для виправлення правопорушника та попередження нових злочинів. Протягом 11 місяців поточного року складено близько 17,6 тис. досудових доповідей, у яких брали участь майже 76% обвинувачених. У 89% випадків думка персоналу пробації збігається з рішенням суду щодо доцільності застосування альтернативних покарань.

Крім того, з метою налагодження соціальної комунікації із суспільством та розвитку сфери послуг для суб’єктів пробації на рівні громади в Україні відкрито чотири модельні центри пробації для дорослих – у Кропивницькому, Луцьку, Черкасах та Полтаві, на базі яких пілотуються чотири нових проекти пробаційних програм. В подальшому такі центри заплановано відкривати у великих містах країни.