Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Контакт-центр суду 0-800-501-492

Презентовано результати дослідження "Медіавідкритість судів України"

12 січня 2018, 12:42

10 січня було презентовано результати дослідження «Медіавідкритість судів України: результати всеукраїнського опитування працівників судів України», яке проводилось серед працівників судів.

Презентацію провели представники громадської організації «Вектор прав людини» та проекту «Суд людською мовою».

На заході виступали представники судової влади: голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, голова комітету Ради суддів України з питань комунікації Олександ Сасевич, результати опитування представила керівник Громадської організації «Вектор прав людини» та координатор проекту «Суд людською мовою» Валерія Рибак, представник Прес-служби Ради суддів України Ольга Какауліна, модерувала захід координатор проекту Є-data, тренер тренінгу для прес-секретарів судів «Комунікативні інструменти в роботі судів: діалог суду та громади» Анастасія Розлуцька.

В опитуванні взяло участь 449 судів України (67%) з 675 чинних судів на підконтрольній території України.

Під час презентації Валерія Рибак відзначила ряд позитивних зрушень у комунікації судів  з громадськістю та ЗМІ, серед яких розширення каналів комунікації (майже половина судів, що взяли участь в опитуванні, мають сторінки у Facebook, 55% з них зареєструвалися у 2016-2017 роках).

Також суди активно почали використовувати трансляції судових засідань технічними засобами судів до мережі YouTube, - вже у 15 областях України в судах проводиться такі трансляції.

Однак на думку представників громадськості ще є ряд недопрацювань у налагодженні співпраці судів із представниками ЗМІ, тому за результатами опитування ними були надані певні рекомендації: 
- ввести до штатного розпису кожного суду окрему штатну одиницю спеціаліста із забезпечення зв’язків з засобами масової інформації (прес-секретар). 
- продовжувати проведення системного навчання для прес-секретарів судів, суддів-спікерів, голів судів із залученням громадських організацій, представників ЗМІ та впровадження позитивних практик використання сучасних медійних інструментів, таких як Facebook і трансляції судових засідань.

Детальніше про надзвичайно актуальний захід за посиланням

http://rsu.gov.ua/…/mediavidkritist-sudiv-ukraini-rezultati…

 

Прес-служба суду!