flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

За 1 півріччя 2014 року

 
УЗАГАЛЬНЕННЯ     РОБОТИ
 
 
ДНІПРОВСЬКОГО РАЙОННОГО
СУДУ МІСТА КИЄВА
 
 
 
 
за 1 півріччя 2014 р.
                                        
Дніпровський районний суд м. Києва розташований в двох приміщеннях: по вул. І. Сергієнка, 3 (базове приміщення) та по вул. О. Кошиця, 5 в м. Києві.
Штатна численність працівників Дніпровського районного суду           м. Києва становить 148 осіб, з них 33 судді.
Станом на 30 червня 2014 року в Дніпровському районному суді          м. Києва працює 37 чоловіків з яких 11 суддів та 26 працівників апарату суду; 89 жінок з яких 14 суддів та 75 працівників апарату, а також 30 жінок знаходяться у відпустці по догляду за дитиною з яких 8 суддів та 22 працівника апарату.
В першому півріччі 2014 року фактично відправляли правосуддя 25 суддів: голова суду, 2 його заступники та 22 судді.
Відповідно до Закону України « Про відновлення довіри до судової влади в Україні»  № 1188-VII від 08 квітня 2014 року , ст.ст. 20, 25, Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 2453- VI від 07 липня 2010 року та на підставі результатів таємного голосування загальних зборів суддів від 14.04.2014 року, головою суду обрано Хіміча В.М., а його заступниками суддів Ластовку Н.Д. та Бірсу О.В.
У травні 2014 року Дніпровський район м. Києва відзначив ювілейну дату від дня свого заснування – 45 років.
Для установи, що представляє судову владу, 45 років це вік більш поважний, ніж для людини.
          Сьогодні Дніпровський районний суд м. Києва укомплектовано кваліфікованими та авторитетними кадрами, які здійснюють правосуддя в Україні з метою захисту прав, свобод та законних інтересів людини і громадянина, інтересів держави на засадах верховенства права.
            Суддівський корпус Дніпровського районного суду м. Києва  сформовано професійними суддями, а саме : Хіміч В.М.,Антипова Л.О., Астахова О.О., Бірса О.В., Бартащук Л.П., Бовкун Е.М., Вернидубов Я.І., Виниченко Л.М., Галига І.О., Гончарук В.П., Галаган В.І., Дзюба О.А., Іваніна Ю.В., Катющенко В.П., Коваленко І.В., Козачук О.М.,Курило А.В.,  Ластовка Н.Д., Левко В.Б., Марфіна Н.В., Марцинкевич В.А., Макарчук В.В., Метелешко О.В. Марченко М.В., Мельниченко Л.А., Савлук Т.В., Старовойтова С.М., Чаус М.О.,Федюк О.О., Федосєєв С.В., Чех Н.А., Яровенко Н.О., Гаврилова О.В.
Конституція України встановлює, що права і свободи людини визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава ж різними засобами забезпечує їх дотримання та захист, зокрема шляхом діяльності  органів державної влади та місцевого самоврядування.
       
У разі порушення його прав та свобод, громадянин може звернутися за їх захистом до судових органів.
       Саме суди від імені України вирішують всі спори в державі, саме за ним останнє слово, навіть у суперечках між державними органами.
Право на судовий захист, крім того, що належить до основних прав людини і громадянина в Україні, є також однією з головних гарантій захисту останніх. Це право не може бути обмежене навіть в умовах воєнного та надзвичайного стану.
У цей непростий для нашої країни час, у період змін у суспільно-політичному житті, суди були і є легітимними органами  державної влади, що єдині здійснюють правосуддя. В реаліях сьогодення від суддів та працівників апарату Дніпровського районного суду м. Києва вимагається професіоналізм, максимальна зібраність,виваженість, стриманість, стійкість та розсудливість, а також забезпечення  стабільної роботи судів, адже своєчасний, справедливий та неупереджений  розгляд справ – запорука суспільного правопорядку та формування довіри до державної влади, зокрема й судової.
         Керівництво Дніпровського районного суду м. Києва постійно втілює в життя заходи  щодо надання високоякісних послуг громадянам по захисту їх прав та створює  високоефективну організацію роботи апарату, спрямовану на забезпечення судової діяльності при чіткому розмежуванні процесуальних та адміністративно-управлінських функцій, з високим рівнем судочинства.
В Дніпровському районному суді м. Києва створені належні умови для ефективної праці, всі зали судових засідань та кабінети суддів, в яких проходять слухання цивільних справ, оснащені звукозаписувальним обладнанням, що, безумовно, сприяє відправленню правосуддя відповідно до європейських стандартів.
Для підвищення свого кваліфікаційного рівня голова суду його заступники, судді Дніпровського районного суду м. Києва постійно приймають участь у семінарах та лекціях щодо застосування чинного законодавства, які організовуються Апеляційним судом м. Києва та Національною школою суддів України.
Працівники апарату Дніпровського районного суду м. Києва в першому півріччі 2014 року  для підвищення свого кваліфікаційного рівня також  мали змогу відвідати  навчання  в Національній школі суддів України. Крім того, з метою найбільш ефективного планування програми підготовки працівників апарату суду  ТУ ДСА України в м. Києві було запропоновано надавати останніми пропозиції з актуальних питань для включення в програму навчань.
В інформаційну епоху, де новітні підходи до суспільних взаємовідносин диктують нові правила  та ставлять нові питання  щодо можливості виконання своїх функцій  органами державної влади, зокрема, судової гілки. Особливо треба відмітити  важливість прозорості судової влади, налагодження дієвої системи інформування громадян, створення комунікаційних механізмів та каналів для поширення інформації про діяльність судів.
          Для інформування громадськості про роботу та життя колективу суду функціонує офіційна веб-сторінка Дніпровського районного суду м. Києва, на якій висвітлені новини суду, інформація про суд, зазначено розклад роботи, реквізити для оплати судового збору та зразки заяв.                                                                 Крім того, кожен охочий може ознайомитись з переліком вільних вакансій та отримати інформацію про дату проведення конкурсу та порядок складання іспиту на заміщення вакантних посад.  
 З метою забезпечення належного функціонування офіційної веб-сторінки Дніпровського районного суду м. Києва на веб-порталі судової влади та з метою надання можливості громадянам прискореного отримання необхідної інформації,  відповідальними особами постійно здійснюється перевірка надходження на офіційну електронну скриньку суду вхідної кореспонденції та передача останньої голові суду. Крім того, відповідальними особами постійно проводиться робота з наповнення змісту інформації, яка підлягає оприлюдненню не веб-сторінці Дніпровського районного суду м. Києва. Кожен бажаючий, на офіційній веб-сторінці Дніпровського районного суду м. Києва, може ознайомитись із переліком справ призначених до розгляду в той чи інший день.
Висвітлення на офіційній веб-сторінці Дніпровського районного суду м. Києва  даних про день та час розгляду справ має велике значення для виконання судом Закону України  від 15 квітня 2014 року «Про забезпечення  прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», оскільки відповідно до листа Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» від 11 квітня 2014 року  у зв’язку з силовим захопленням  Автономної Республіки Крим та                      м. Севастополя і блокуванням усіх об’єктів поштового зв’язку УДППЗ «Укрпошта» на території півострова національний оператор змушений був тимчасово припинити прийом і доставку пошти в напрямку АРК та                м. Севастополя до врегулювання ситуації, а тому громадяни, що мешкають на тимчасово окупованій території про день та час розгляду їх справ можуть ознайомитись лише на офіційній веб-сторінці.
Керівництво Дніпровського районного суду м. Києва приділяє велику увагу роботі з громадянами, які звертаються до суду за поновленням своїх порушених прав. Щосереди головою суду і його заступниками проводиться  прийом громадян з організаційних питань діяльності суду.
Всі заяви та скарги, які надходять до суду, як поштою так і на особистому прийомі, реєструються в день їх надходження та передаються голові суду для визначення виконавця та надання обґрунтованих відповідей заявникам.
 Керівництвом Дніпровського районного суду м. Києва  приділяється велика увага кримінальним справам, які тривалий час не були розглянуті і по яким особи утримуються під вартою. Такі справи знаходяться на особистому контролі  голови суду, який здійснює всі можливі заходи щодо прискорення розгляду кримінальних справ підсудні по яким знаходяться під вартою, постійно на оперативних нарадах звертає увагу суддів на необхідність дотримання розумних строків розгляду таких справ.
Суддями Дніпровського районного суду м. Києва також вживаються всі можливі заходи, передбачені процесуальним законодавством щодо прискорення вирішення справи: виносяться постанови про приводи учасників процесу, постанови про оголошення розшуку підсудних, які ухиляються від суду.
Для покращення ситуації по розгляду кримінальних справ, підсудні по яким знаходяться під вартою, головою суду було прийнято ряд внутрішніх розпоряджень, а саме 21.01.2014 року за № 2 та від 16.05.2014 року за № 7,  щодо прискорення розгляду кримінальних справ, підсудні по яким тримаються під вартою, що перебувають в провадженні Дніпровського районного суду м. Києва, та рекомендовано суддям вжити всіх можливих заходів для виконання п.2 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про додержання  судами України процесуального законодавства, яке регламентує судовий розгляд кримінальних справ», та ст.6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод.
Всі нагальні питання функціонування та діяльності суду виносяться на оперативні наради  суддів та працівників апарату суду, які  проводяться по понеділкам о 09 годині 00 хвилин .
Перебіг оперативних нарад фіксується протоколами, які в хронологічному порядку сформовані в окремому наряді, що ведеться консультантами суду.
Для координації належної роботи суду, дослідження проблемних питань та реалізації запланованих заходів і контролю за їх виконанням з питань виробничої діяльності колективу, скликання і підготовки зборів суддів та апарату суду, забезпечення належного рівня діловодства, Дніпровським районним судом м. Києва було складено плани роботи на І  півріччя 2014 року.
           Планроботи на І  півріччя 2014 року, який було затверджено головою Дніпровського районного суду м. Києва, виконано в повному обсязі.
Серед основних заходів, запланованих на виконання плану роботи, здійснені наступні:
                                          Загальні заходи
·        підведення підсумків роботи суду за 2013 рік;
·        обговорення скасованих, змінених вироків, рішень, ухвал, постанов суддів та справ повернутих на доопрацювання апеляційною і касаційною інстанціями;
·        обговорення довготривалого розгляду кримінальних справ, по яким підсудні перебувають під вартою;
·        проведення зборів суддів;
 
                                              Організаційна робота
·         збори працівників апарату суду;
·        перевірка журналів судових засідань щодо несвоєчасності передачі справ до відділів суду;
·        звіт керівника апарату суду про роботу апарату суду за 2013 рік;
·        підготовка передачі справ за 2013 рік до архіву суду;
·        аналіз стану організаційної та виконавчої дисципліни працівників апарату суду;
·        забезпечення належного функціонування в приміщенні суду системи документообігу та компютерної мережі;
 
 
                                                 Кадрова робота
·        скласти графік відпусток працівників суду на 2014 рік;
·        проведення роботи з добору кадрів на вакантні посади в апараті суду;
·        проведення засідань конкурсної комісії;
·        робота з кадровим резервом;
·        проведення роботи щодо дотримання вимог Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції»;
·        формування особових справ працівників суду, контроль за їх веденням та зберіганням;
·        Здійснення корегування наявних обрахованих стажів для державних службовців;
·        Організувати виробничу практику студентам навчальних закладів згідно договорів та офіційних положень між сторонами;
 
                                   Узагальнення судової практики
·        проведення перевірки недоліків та причин скасування постанов суддів про направлення справ на додаткове розслідування згідно КПК України 1960 року;
·        узагальнення практики щодо застосування адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт та порядку їх відбування за 2013 рік;
·        аналіз практики застосування глави 18 КПК « Запобіжні заходи, затримання особи»;
·        аналіз практики розгляду спорів про захист прав інтелектуальної власності;
·        проведення перевірки щодо причин скасування  ухвал з направленням на новий розгляд у цивільних справах;
·        узагальнення судової практики розгляду справ про адміністративні правопорушення за ч.1 ст. 130 КУпАП;
·        аналіз застосування суддями законодавства про стягнення судових витрат при розгляді цивільних справ;
·        узагальнення судової практики  щодо застосування ухвал суду у справах про видачу  виконавчих листів на підставі рішення третейських судів та вироблення єдиної практики при їх розгляді;
·        узагальнення розгляду слідчими суддями скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування;
·        узагальнення розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця;
·        аналіз практики розгляду справ за трудовими спорами;
·        аналіз практики перегляду суддями судових рішень у зв’язку із нововиявленими обставинами;
·        узагальнення  судової практики щодо застосування кримінально-процесуального законодавства при призначенні експертизи і використання її у кримінальному судочинстві;
·        узагальнення судової практики по цивільним справам окремого провадження які розглядаються за участю народних засідателів;
·        аналіз практики розгляду кримінальних проваджень відносно неповнолітніх осіб;
·        аналіз стану виконання судових  рішень по справах про адміністративні правопорушення;
 
                                    
                                         Робота технічного відділу
·        оновлення інформації на веб-сторінці суду на сайті «Судова влада»;
·        підготовка та розміщення  на стендах приміщеннях суду інформації для громадян;
 
                                       
                          Робота служби судових розпорядників
·        звіт щодо виконання судовими розпорядниками своїх посадових обов’язків;
 
В Дніпровському районному суді м. Києва діють Правила внутрішнього трудового розпорядку для суддів і працівників апарату суду, затверджені зборами  трудового колективу суду 03.10.2013 року. Контроль за дотриманням трудової та виконавчої дисципліни в суді здійснює голова суду та керівник апарату суду.
Відповідно до Правил внутрішнього трудового розпорядку для суддів та працівників районних судів м. Києва за сумлінне виконання трудових обов’язків, тривалу і бездоганну роботу, використання новаторських підходів в роботі та інші трудові досягнення в суді застосовується наступні заохочення:
1) оголошення подяки;
          2) нагородження почесною грамотою;
          3) преміювання.
Найвищою нагородою суду є нагрудний знак – «Дніпровський районний суд міста Києва», яким нагороджуються працівники суду, громадяни України та іноземні громадяни за видатні особисті досягнення в галузі судової діяльності, вагомий вклад у побудову судової системи та сприяння розвитку правосуддя.
Необхідно також зазначити, що в першому півріччі 2014 року Апеляційним судом м. Києва  для реалізації своїх повноважень, передбачених  ст. 27 Закону України « Про судоустрій і статус суддів» та відповідно до наказу голови Апеляційного суду від 23.01.2014 року було надано методичну допомогу Дніпровському районному суду м. Києва. Створеною комісією, з числа працівників Апеляційного суду м. Києва, при наданні методичної допомоги вивчався стан організації здійснення судочинства, стан оперативності  та якості розгляду справ, організація роботи суддів, дотримання порядку проведення судових засідань, а також робота апарату суду.
Метою вивчення зазначених питань Апеляційним судом м. Києва, було підвищення рівня судового захисту прав громадян, юридичних осіб та держави, вжиття конкретних заходів щодо усунення конкретних недоліків.
За результатами надання методичної допомоги Дніпровському районному суду м. Києва, Апеляційним судом м. Києва було складено довідку, зі змістом якої було ознайомлено колектив Дніпровського районного суду м. Києва.
Враховуючи довідку Апеляційного суду м. Києва про надання методичної допомоги Дніпровському районному суду м. Києва  за період з 01 січня 2013 року по 01 січня 2014 року та з метою покращення організації здійснення судочинства, головою Дніпровського районного суду м. Києва було видано наказ № 59/а «Про підвищення рівня судочинства та покращення працівниками суду виконання своїх функціональних обов’язків».
Підводячи підсумки вищезазначеного, слід наголосити, що діяльність керівництва Дніпровського районного суду м. Києва в першому півріччі 2014 році зосередилась не лише на вирішенні нагальних питань роботи суду, а й приділялась увага проблемам, які потребували комплексних рішень та розв’язання.
Були вжиті всі заходи щодо забезпечення  інформаційної відкритості діяльності суду, підвищення рівня  довіри громадян до правосуддя та зміцнення авторитету судової влади.
 
РОЗГЛЯД  КРИМІНАЛЬНИХ ПРОВАДЖЕНЬ
 
В І півріччі 2014 року в провадженні суду перебувало 577 кримінальних проваджень.
Залишок справ на кінець звітного періоду становить 190 кримінальних проваджень.
В І півріччі 2014 року було розглянуто 387 кримінальних проваджень, із них:
- закінчено провадження з постановленням вироку по 305 провадженням, із затвердженням угоди – 55 проваджень,що становить78,8% від загальної кількості розглянутих справ;
- повернуто 15 обвинувальних актів прокурору, які не відповідають вимогам КПК України;
- відмовлено у затвердженні угоди і повернуто прокурору для продовження досудового розслідування – 1 провадження;
- закрито - 58 проваджень;
- направлено за підсудністю - 3 провадження.
Крім того за звітний період в провадженні Дніпровського районного суду м. Києва перебувало 72кримінальних проваджень щодо 92 неповнолітніх осіб, з них 25 проваджень - розглянуто ( 14 провадження - з постановленням вироку, 10 провадження –  закрито). Залишок на кінець звітного періоду становить 47 проваджень щодо 67 неповнолітніх осіб.
Всього в І півріччі 2014 року засуджено 336 осіб, що на 42 особи менше порівняно з аналогічним періодом 2013 року (378 осіб).
 Із них:
Øдо позбавлення волі – 99 осіб, що на 13 осіб менше порівняно з відповідним періодом минулого року (112);
Øзвільнено від відбування покарання з випробуванням 120 осіб, що на 24 особи менше, ніж в І півріччі 2013 року (144);
Øзастосовано покарання у виді штрафу до 112 осіб, що на 1 особу менше, ніж в І півріччі 2013 року (113);
Øпокарання у виді арешту застосовано до 5 осіб, що на 1 особу менше, ніж в І півріччі 2013 року (6);
 
Крім того, в І півріччі 2013 року до довічного позбавлення волі засуджено 1 особу; до обмеження волі - 1 особу; до громадських робіт 2 особи, дані покарання в І півріччі 2014 року не застосовувались.
 
Слід зазначити, що в І півріччі 2014 року ухвалено 1 виправдувальний вирок відносно 1 особи. В І півріччі 2013 року виправдувальних вироків не було.
 
Протягом І півріччя 2014 року в провадженні суду перебувало 313 клопотань органів ВКВІ Дніпровського районного суду м. Києва у порядку виконання судових рішень (надійшло – 304, залишок 2013 року 9), з яких розглянуто – 272 клопотання (задоволено – 234, повернуто - 6). Залишок нерозглянутих клопотань на кінець звітного періоду – 41. 
 
Розгляд слідчим суддею клопотань, скарг, заяв під час досудового розслідування
 
За звітний період судом розглянуто 1984 клопотань, скарг, заяв під час досудового розслідування, в т.ч. задоволено – 1388.
 
РОЗГЛЯД  КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ
 
В І півріччі 2014 року в провадженні суду перебувало 78 кримінальних справ (в т. ч. залишок з минулого року 66 справ).
Залишок справ на кінець звітного періоду становить 52 кримінальні справи.
 
В І півріччі 2014 року було розглянуто 26 кримінальних справ, із них:
- закінчено провадження з постановленням вироку по 17 справам стосовно 20 осіб;
- повернуто на додаткове розслідування 3 кримінальні справи стосовно 4 осіб;
- закрито 5 кримінальних справ стосовно 6 осіб.
 
 
 
Крім того за звітний період в провадженні Дніпровського районного суду м. Києва перебувало 18 кримінальних справ щодо 32 неповнолітніх осіб,з них 3 справи – розглянуто з постановленням вироку. Залишок справ накінець звітного періоду становить 15 справ щодо 29 неповнолітніх осіб.
 
У звітному періоді в Дніпровському районному суді м. Києва перебувала 1 кримінальна справа про застосування до неповнолітнього примусових заходів виховного характеру, яка перебуває в залишку.
 
 
РОЗГЛЯД ЦИВІЛЬНИХ СПРАВ
 
Залишок нерозглянутих справ на початок звітного періоду в І півріччі 2014 року становив 1239 цивільних справ, з них: 1198 справ позовного провадження, 19справ окремого провадження, 22 заяви про видачу судового наказу.
В І півріччі 2014 року до суду надійшло 5833позовних заяви. Загальна кількість цивільних справ, які перебували в провадженні суду, складає 7072 (з них 396 - залишок нерозглянутих заяв на кінець звітного періоду). В І півріччі 2013 року в провадженні суду перебувало 5829 цивільних справ.
В І півріччі 2014року  було розглянуто 5274 цивільні справи, з них  2715справ позовного та окремого проваджень, які розглянуті з ухваленням рішення; 680 справ наказового провадження; 589заяв залишено без розгляду; 161 справа, у якій закрито провадження; 49справ передано до інших судів; 691позовну заяву повернуто  позивачу; 389заяв, в яких відмовлено у відкритті провадження.
Якщо порівнювати кількість знаходження в провадженні суду справ з аналогічним періодом І півріччя 2013року, то слід зазначити, що вона збільшилась на 1243 справи. Так, у І півріччі 2014 рокув провадженні суду перебувало7072 справи, а в І півріччі 2013 року - 5829 справ. Відповідно збільшилась кількість розглянутих справ: 5274 справи розглянуто в цьому звітному періоді, тоді як в І півріччі 2013  року  розглянуто  4448 справ.
У даному звітному періоді розглянуто з ухваленням  рішення 2715 справ (сімейні, трудові, житлові справи, окреме провадження, інші справи), а у І півріччі 2013  року  - 1856 справ. Отже, кількість розглянутих справ з ухваленням рішення  збільшилась на 859 справ.
У звітному періоді І півріччя 2014 року закрито провадження у161 справі, що на 89справбільшеніж у І  річчі 2013  року (72).
Залишено заяв без розгляду у І півріччі 2014  року589, що на 204  справибільше, ніж у І півріччі 2013 року  (385).
За І півріччя 2014 року  передано до інших судів 49 справ, що на 6справ більше ніж уІ півріччі 2013  року  (43).
Повернуто позивачу - 691 заяву, що на 33менше, ніж у І півріччі 2013  року (724).
Відмовлено у відкритті провадження у389 заявах, що на 404 заявименше, ніж у І півріччі 2013  року (793).
 
 
РОЗГЛЯД СПРАВ У ПОРЯДКУ АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДОЧИНСТВА
 
Залишок нерозглянутих справ на початок звітного періоду в І півріччі 2014 року становив 62адміністративні справи.
В І півріччі 2014 року до суду надійшло 333 адміністративних позовних заяв.
 Загальна кількість адміністративних справ, які перебували в провадженні суду, складає 395 (з них 53 - залишок нерозглянутих заяв на кінець звітного періоду). В І півріччі 2013 року в провадженні суду перебувало 305 адміністративних справ.
В І півріччі 2014 року було розглянуто 306 справ у порядку адміністративного судочинства, з них 204 розглянуто з прийняттям постанови; 19 заяв залишено без розгляду; 2 справи, в яких закрито провадження; 2 справи передано до інших судів; 67 адміністративних позови повернуто  позивачу; 12 заяв, в яких відмовлено у відкритті провадження.
Якщо порівнювати кількість знаходження в провадженні суду справ з аналогічним періодом І півріччя 2013року, то слід зазначити, що вона збільшилася на 86 справ. Так, у І півріччі 2014 року в провадженні суду перебувало 395 справ, а в І півріччі 2013 року - 309 справ. Відповідно збільшилася кількість розглянутих справ: 306 справ розглянуто в цьому звітному періоді, тоді як в І півріччі 2013  року  розглянуто  235 справ.
У даному звітному періоді розглянуто з прийняттям постанови 204 справи, а у І півріччі 2013  року  - 91 справу. Отже, кількість розглянутих справ з ухваленням рішення  збільшилась на 113  справ.
На кінець звітного періоду залишок нерозглянутих адміністративних справ становить -  36справ.
 
 
РОЗГЛЯД  СПРАВ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ
                
У першому півріччі 2014 року  в провадженні суду перебувало 4035 справ про адміністративні правопорушення.
Надійшло до суду 3802 справи про адміністративні правопорушення, що на 249 справ меншеніж, у 1 півріччі 2013 року (4051).
Залишок на початок звітного періоду становив 233 справи про адміністративні правопорушення.
Розглянуто 3288 справ, в тому числі:
Øнакладено адміністративні стягнення по 2796 справам;
Øзакрито провадження по 486 справам, в тому числі:
·        відсутність події і складу адміністративного правопорушення – 125 справ;
·        закінчення строків, передбачених ст. 38 КУпАП – 313 справ;
·        звільнення від адміністративної відповідальності – 46 справ;
Øзастосування заходів впливу щодо неповнолітніх, передбачені ст. 24-1 КУпАП - 2 справ;
Øповернуто в тому числі для належного оформлення – 479 справ;
Залишок на кінець звітного періоду становить - 268 справ.
 
 
 
РОЗГЛЯД СПРАВ НА ВИКОНАННЯ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЗАСАДИ ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ»
 
У звітному періоді в провадженні суду перебувало 3  адміністративні справи, щодо виконання Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції».
           На кінець звітного періоду  було розглянуто 2 адміністративні справи, з яких 1 адміністративна справа відправлена на доопрацювання, 1 адміністративна справа повернута прокурору.
            Залишок нерозглянутих справ на кінець звітного періоду  - 1 справа.
 
           Прикладом є адміністративна справа № 3/755/785/2014 про притягнення до адміністративної відповідальності Дегтярьова Сергія Івановича за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП та порушення ч. 1 ст. 9 та п.п. 1,2 ст.14  Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», що знаходилась в провадженні судді Метелешко О.В.
          З матеріалів даної адміністративної справи вбачається, що  Дегтярьов С.І., будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави та згідно п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України від 07.04.11 року № 3206-VI «Про засади запобігання і протидії корупції» є суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, будучи достовірно обізнаним із вимогами Закону України від 07.04.11 № 3206-VI «Про засади запобігання і протидії корупції», в частині обмеження щодо роботи близьких осіб та недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, свідомо та умисно не повідомив керівництво КП «Плесо» про те, що після призначення останнього на посаду головного інженера служби головного інженера в подальшому мав у безпосередньому підпорядкуванні близьку йому особу - сина Дегтярьова Н.С., який займав посаду заступника начальника служби головного інженера КП «Плесо», чим порушив вимоги, встановлені ч. 1 ст. 9 та п. п. 1, 2 ст. 14 Закону України від 07.04.11 № 3206-VI «Про засади запобігання і протидії корупції».
Так, наказом генерального директора КП «Плесо» від 05.02.2009 року № 24-к, Дегтярьова Назара Сергійовича призначено на посаду заступника начальника служби головного інженера КП «Плесо».
26.12.2011 року наказом генерального директора КП «Плесо», Дегтярьова Сергія Івановича призначено на посаду головного інженера служби головного Інженера КП «Плесо». Відповідно до п. 1.3 посадової інструкції заступника начальника служби головного інженера від 20.01.2012 року, з якою Дегтярьов С.І. ознайомлювався 20.01.2012 року, заступник начальника служби головного інженера в адміністративному порядку безпосередньо підпорядковується начальнику служби головного інженера та головному інженеру.
 
07.07.2011 року, у зв’язку з вступом у дію Закону України від 07.04.2011 року № 3206-VI «Про засади запобігання і протидії корупції», за дорученням генерального директора КП «Плесо» Походія П.І., заступником директора з кадрових питань та побуту КП «Плесо» Карасевичем І.І. 07.07.2011р. проведено службову нараду з працівниками КП «Плесо», де останні були ознайомлені з його основними положеннями та вимогами, в тому числі у частині наявності обмежень щодо роботи близьких осіб, недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та обов’язку невідкладного повідомлення безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
Разом з тим, Дегтярьов С.І., будучи достовірно обізнаним про те, що відповідно до Закону України від 07.04.11 № 3206-VI «Про засади запобігання і протидії корупції» він, як посадова особа юридичної особи публічного права, не повинен мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких йому осіб, свідомо та умисно не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладного повідомлення керівника - генерального директора КП «Плесо» Походія П.І. про факт перебування у його безпосередньому підпорядкуванні сина - Дегтярьова Н.С. який займав посаду заступника начальника служби головного інженера КП «Плесо».
Згідно пояснення генерального директора КП «Плесо» Походія П.І., заступником директора з кадрових питань та побуту Карасевичем І.І. 07.07.2011р. на виконання його доручення проведено службову нараду з працівниками КП «Плесо», де останні були ознайомлені з його основними положеннями та вимогами, в тому числі у частині наявності обмежень щодо роботи близьких осіб, недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та обов’язку невідкладного повідомлення безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів. Проте Дегтярьов С.І. жодних заяв, доповідних записок та будь яких інших документів з приводу перебування у нього в безпосередньому підпорядкуванні сина Дегтярьова Н.С., у період з 26.12.2011 року по 10.09.2013 року, не надавав та усно не доповідав. Про виникнення зазначеного конфлікту інтересів генеральний директор КП «Плесо» Походій П.І. дізнався лише в ході перевірки зазначеного факту співробітниками ГУ СБ України в м. Києві та Київській області, у зв’язку з цим Дегтярьов Н.С. 16.09.2013 року наказом генерального директора КП «Плесо» № 183-к/тр звільнений з посади заступника начальника служби головного інженера КП «Плесо». Як пояснив заступник директора з кадрових питань та побуту КП «Плесо» Карасевич І.І., Дегтярьов С.І. з приводу перебування у його безпосередньому підпорядкуванні сина Дегтярьова Н.С. його не повідомляв, про зазначений факт він дізнався в ході опитування співробітником ГУ СБУ у м. Києві та Київській області 17.09.2013р.
        Статтею 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» визначено поняття корупції як використання особою, наданих їй службових повноважень та пов’язаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди.
Неправомірна вигода - грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.
Конфлікт інтересів, у розумінні чинного законодавства, полягає у суперечності між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
Безпосереднє підпорядкування - відносини прямої організаційної або правової залежності підлеглої особи від її керівника, в тому числі через вирішення (участь у вирішенні) питань прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень, контролю за їх виконанням.
Таким чином, Дегтярьов С.І., обіймаючи посаду головного енергетика КП «Плесо» використовуючи свої службові повноваження сприяв у просуванні по службі близької особи шляхом погодження призначення Дегтярьова Н.С. на посаду заступника начальника служби головного інженера зазначеного підприємства з більшим окладом, а в подальшому будучи призначеним безпосереднім керівником Дегтярьова Н.С., з метою одержання неправомірної вигоди, що полягала в одержанні близькою йому особу вищої зарплатні, не вживав заходів щодо усунення конфлікту інтересів.
Відповідальність за вказане правопорушення передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постановою Дніпровського районного суду м. Києва від 05 грудня 2013 року справу про адміністративне правопорушення відносно Дегтярьова Сергія Івановича за ч. 1 ст. 172-7 кодексу України про адміністративні правопорушення було повернуто до Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області для доопрацювання.
19 грудня 2013 року вказаний вище матеріал направлено до Дніпровського районного суду м. Києва після доопрацювання для розгляду.
17 січня 2014 року прокурор звернулася до суду з клопотанням про повернення матеріалів про адміністративне правопорушення відносно Дегтярьова С.І. на адресу прокуратури м. Києва. Клопотання мотивоване тим, що у провадженні Дніпровського районного суду м. Києва перебуває справа про адміністративне правопорушення відносно Дегтярьова С.І. за ч. 1 ст. 172-7 кодексу України про адміністративні правопорушення.
 У судовому засіданні, яке відбулося 05.12.2013 року, прокурор заявив клопотання про повернення вказаного вище протоколу відносно Дегтярьова С.І. для доопрацювання у зв’язку із невідповідністю даних судового розгляду обставинам правопорушення, викладених у протоколі, правовій кваліфікації правопорушення. Зокрема, у зв’язку з тим, що під час складання протоколу щодо Дегтярьова С.І. співробітником спецпідрозділу по БКОЗ ГУ СБУ у м. Києві та Київській області було допущено порушення вимог ст. 256 КУпАП щодо зазначення місця, суті правопорушення та нормативного акту, який передбачає за нього відповідальність.
Постановою Дніпровського районного суду м. Києва від 05.12.2013 року матеріали про адміністративне правопорушення повернуто до Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області.
На адресу прокуратури міста Києва з Дніпровського районного суду міста Києва надійшло повідомлення про те, що судовий розгляд адміністративного матеріалу стосовно Дегтярьова С.І. за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП призначено на 30.12.2013 року. З даного повідомлення стало відомо, що на даний час вищезазначені матеріали про адміністративне правопорушення співробітником спецпідрозділу по БКОЗ ГУ СБУ у м. Києві та Київській області повторно скеровані до Дніпровського районного суду м. Києва для розгляду.
Вивченням матеріалів справи про адміністративне правопорушення відносно Дегтярьова С.І. за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП встановлено, що виявлені недоліки, які стали підставою для повернення адміністративного протоколу на доопрацювання, усунуті формально та не в повному обсязі.
Крім того, в порушення п. 2.1.2 Інструкції про порядок обліку кримінальних та адміністративних корупційних правопорушень, затвердженої спільним наказом Генеральної прокуратури України, СБУ, МВС України, Міністерством оборони України, Міністерством доходів і зборів України та Державною судовою адміністрацією України 22.04.2013 року, співробітник спецпідрозділу по БКОЗ ГУ СБУ у м. Києві та Київській області перед складанням протоколу про адміністративне правопорушення не погодив його проект та матеріали перевірки у прокурора, який здійснює нагляд за додержанням законів у сфері запобігання та протидії корупції.
         Постановою суду від 17 січня 2014 року матеріали про адміністративне правопорушення, а саме - протокол № 18-Б про адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, відносно Дегтярьова Сергія Івановича було повернуто до прокуратури м. Києва.
          
РОЗГЛЯД  СПРАВ ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ ВІД 15 КВІТНЯ 2014 РОКУ № 1207-VІІ «ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН ТА ПРАВОВИЙ РЕЖИМ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ»
 
 
 
В І півріччі 2014 року в провадженні суду перебувало 12 справ даної категорії.
 З них:
-         1 кримінальне провадження;
-         1 клопотання, скарги під час досудового розслідування;
-         1 справи позовного провадження.
 
В І півріччі 2014 року в порядку кримінального судочинства було розглянуто 1 скаргу; в порядку цивільного – 1 справу. 
 
Залишок нерозглянутих справ на кінець звітного періоду 10.
 
РОЗГЛЯД ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН
 
У І півріччі 2014 року судом дотримувалися вимоги Закону України «Про звернення громадян».
Всі заяви та скарги, які надходили до суду, реєструвалися в день їх надходження канцелярією суду в журналі вхідної кореспонденції. На зверненнях зазначалися дата надходження та вхідний номер, після чого звернення передавалися голові суду для визначення виконавця.
 Після накладання резолюції головою суду звернення передавалися консультантам суду для реєстрації в обліково-статистичних картках.
На кожне звернення заводилося окреме провадження.
Протягом І півріччя 2014 року надійшло та розглянуто436 звернення громадян, розглянуто 422 із них: 
-         382 заява (включаючи інформаційні запити);
-         40 скарги;
За відповідний період 2013 року надійшло та розглянуто 371 звернення громадян(включаючи інформаційні запити).
В порівнянні з І півріччям 2013 року кількість звернень громадян збільшилась на 65.
З метою попередження надходження скарг щодо тяганини при вирішенні справ в суді, головою суду встановлений щоквартальний контроль за строками розгляду справ. Скарги обговорюються  на оперативних нарадах, головою суду суворо вказується на недопустимість помилок та тяганини при розгляді справ.
         При вирішенні звернень громадян, консультанти суду – Білокінь К.М., Миронова Т.М., Сирота О.О., Ілюк Д.І. дотримуються вимог Закону України  "Про звернення громадян".
За І півріччя 2014 року звернення розглядалися в цілому з дотриманням строку, регламентованого Законом України “Про звернення громадян”.
 
                                      Висновки
 
         Підводячи підсумки роботи суду за І півріччя 2013 року, слід зазначити, що голова суду незважаючи на проблемність реформування судової системи та часті зміни національного законодавства, прагне удосконалити діяльність суду з метою досягнення високого рівня відправлення правосуддя кваліфікованими суддями, дотримання норм судової етики та моралі, основних засад судочинства, закріплених Конституцією України, неухильного виконання норм чинного законодавства України. Все цемає сприяти підвищенню авторитету та довіри до суду з боку суспільства.
 
На сьогодні Дніпровський районний суд м. Києва суд виконує свої завдання з дотриманням вимог законодавства України, забезпечуючи здійснення правосуддя в кримінальних, цивільних, адміністративних та інших судових справах. Також у межах компетенції суду забезпечено розгляд звернень громадян.
 
Діяльність суду ґрунтується на таких принципах ефективності розгляду справ – підвищення рівня якості та доступності судочинства, поліпшення якості розгляду справ, скорочення строків їх розгляду; спеціалізації – розподіл функцій між підрозділами і посадовими особами за сферами діяльності, розподіл справ за категоріями між суддями; єдності керівництва та контролю – безпосередня підпорядкованість кожної посадової особи тільки одному керівникові;  застосування новітніх інформаційних технологій – підвищення рівня теоретичних знань та практичних навичок працівників апарату суду, підвищення рівня кваліфікації суддів, удосконалення ведення судового діловодства шляхом запровадження сучасних комп’ютерних програм; забезпечення поінформованості громадян про роботу суду.
 
Зазначений вище принцип спеціалізації дає змогу досягти чіткої організації структури Дніпровського районного суду м. Києва, визначення компетенції, умов та порядку діяльності підрозділіві посадових осіб. Ці підрозділи складають організаційну структуру суду та забезпечують організацію проходження судових справ на усіх стадіях, починаючи від надходження до суду, закінчуючи передачею справ на збереження до архіву.
 
Крім даних позитивних досягнень, як результат вже виконаних завдань, голова Дніпровського районного суду м. Києва продовжує активну роботу, щодо розвитку суду забезпеченням сучасною комп’ютерною технікою високого рівня усіх суддів, помічників суддів, підрозділів суду; запровадження новітніх, найбільш досконалих комп’ютерних програм ведення судового діловодства, складання статистичної звітності, проведення навчання суддів та працівників апарату суду навикам роботи з комп’ютерною технікою, інформаційною мережею, апаратурою та програмами фіксування судового процесу, програмами судового діловодства, проведення семінарів для суддів та працівників апарату суду; реорганізація роботи архіву суду шляхом його технічного оснащення.
 
 
Пропозиції:
 
1.     Роботу Дніпровського районного суду м. Києва в І півріччі 2014 року слід визнати задовільною.
2.     Звернути особливу увагу суддів на необхідність виконання вимог Закону України «Про доступ до судових рішень».
3.     Суддям Дніпровського районного суду м. Києва реагувати на порушення чинного законодавства окремими ухвалами.
4.     Розробити і вжити комплекс всіх необхідних заходів щодо підвищення оперативності розгляду цивільних, кримінальних та адміністративних справ.   
5.     Працівникам  канцелярій забезпечити своєчасну передачу документації до виконавців.
6.     План роботи Дніпровського районного суду м. Києва, затверджений на І  півріччя 2014 року вважати виконаним належним чином.
7.     Продовжувати взаємодію із розробниками КП «Д-3» Державного підприєства Інформаційні судові системи направлену на удосконалення роботи програми як в цілому так і окремо автоматичного розподілу справ і матеріалів.
8.     Продовжувати впровадження та розвиток сучасних комунікативних засобів донесення інформації про суд до громадськості.
9.     Вживати заходи щодо підвищення довіри громадян до суду.
10.                       Суддям призначеним на посаду вперше проходити навчання в Національній школі суддів України.
11.                       Звернути увагу секретарям судових засідань суддів Гончарука В.П. та Вернидубова Я.І. на строки здачі справі до відділу цивільних справ та справ про адміністративні правопорушення.
12.                       Керівнику апарату суду та заступнику керівника апарату постійно проводити роз’яснювальну роботу з працівниками суду, щодо виконання своїх посадових обов’язків та неухильного дотримання вимог Інструкції з діловодства з місцевому загальному суді.
13.                       Керівнику апарата та заступнику керівника апарата вжити всіх необхідних заходів щодо якнайшвидшого усунення причин, які спонукають громадян звертатися до суду зі скаргами на працівників апарату суду.
14.                       Керівнику апарата та заступнику керівника апарата звернути увагу на на дотримання працівниками апарату суду Правил поведінки працівника суду, особливо на етичну поведінку, культуру спілкування та зовнішній вигляд працівників апарату суду.